Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo

Zajímavosti z různých koutů světa

 


Tipy na krásu od Audrey Hepburn

 

 1. Pro krásné rty naplňte slova laskavostí. 

 2. Pro krásné oči hledejte v lidech dobro.

 3. Pro štíhlou figuru se podělte o jídlo s hladovějícími.

 4. Pro krásné vlasy dovolte dítěti prohrábnout je jejich dětskou ručkou a to alespoň jednou denně.

 5. Pro krásný postoj kráčete s tím, že nikdy nebudete kráčet sama.

 6. Lidé nejsou jako věci, nepotřebují být obnoveni, opraveni, reklamováni, vykoupeni. Nikdy nikoho nezahazujte, není to věc!

 7. Pokud budete potřebovat pomocnou ruku, najdete ji na konci vašich paží.

 8. A jak budete stárnout, objevíte, že máte dvě ruce - jednu na pomáhání sobě, jednu na pomáhání ostatním.

 

Zdroj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=463203913758379&set=a.177355222343251.46070.177331265678980&type=1&theater

 


Jak ve zdraví přežít rok 2013 - Desatero lékaře

 1. Nevěřte slepě lékařům. Naslouchejte signálům těla. Nemocí vám hlásí, že tímto způsobem už dál žít nemůžete.

 2. Převezměte zodpovědnost za vlastní zdraví. Nespoléhejte na zázraky medicíny. Restart už se nemusí podařit.

 3. Žádná instituce vám klidné stáří nezajistí. Pečujte o své rodiče. Vychovávejte děti k tomu, aby pečovaly o vás.

 4. Nespoléhejte na peníze. Udržujte dobré vztahy rodiny a přátel. Mějte rádi nejen sebe.

 5. Zkuste žít alespoň jeden den bez elektrospotřebičů. Pokud kolaps nastane, budete připravení.

 6. Neposlouchejte projevy politiků. Šíří zdraví nebezpečné negativní emoce. Když se objeví na televizní obrazovce, přepněte na přírodovědecký program.

 7. Chraňte životní prostředí jako sami sebe.

 8. Práce, která přináší uspokojení vám a prospěch co největšímu počtu lidí, je nejzdravější.

 9. Zdravá strava sama o sobě nestačí. Neméně důležité je kdy, jak a s kým si jídlo vychutnáte. Občasný půst vám jen prospěje.

 10. Sportujte pro radost. Nehoňte se. Stejně se nedohoníte.

 

Autor: Jan Hnízdil

Vyšlo 2. 1. 2013, v anketě "Restart" Magazínu Hospodářských novin

 


Jak zůstat mladým

 1. Zahoďte nepodstatné číslovky. Jsou to věk, váha a výška.

 2. Ponechte si jen pár veselých přátel.

 3. Neustále se učte: Učte se o počítačích, povoláních, zahradničení....cokoliv...

 4. Těšte se z jednoduchých věcí

 5. Často se smějte, dlouho a nahlas. Smějte se, dokud nebudete lapat po dechu. A pokud máte přátele, kteří vás rozesmějí, buďte s nimi co nejvíc!

 6. Případné slzy: Dají se vydržet, zarmoutí a zmizí. Jediná osoba, která je při nás celý život, jsme my sami. ŽIJTE, dokud jste naživu.

 7. Obklopte se tím, co milujete: Ať už je to rodina, domácí zvířátko, dáreček na památku, hudba, květina, záliba, cokoliv..... Váš domov je vaše útočiště.

 8. Dbejte o svoje zdraví: Jestli je dobré, chraňte si jej. Pokud není stabilní, zlepšete si ho. Pokud si ho nemůžete zlepšit sami, vyhledejte pomoc.

 9. Nepodnikejte výlety s pocitem viny. Choďte na výlet do nákupního centra, třeba i do neznámé krajiny, ale NECHOĎTE tam, kde pociťujete vinu.

 10. Povězte lidem, že je máte rádi, že je milujete - při každé příležitosti.

 

Zdroj: http://www.uterky.estranky.cz/clanky/inspirace-pro-dnesek.html

 


Sedm kroků k vyjádření vděčnosti - meditace na každý den


1

Každé ráno do pěti minut po probuzení si vzpomeň na svou planetu a své blízké. Usměj se prostřednictvím svého duchovního srdce a poděkuj za nový den tvého života. Poděkuj za všechny ty drobnosti, které jsou každodenní součástí tvého života, a uvědom si je.

 

2

Když vstaneš a poprvé pohlédneš ráno do zrcadla, usměj se na sebe zcela obyčejným úsměvem a poděkuj, že jsi taková bytost, jaká jsi. Roztáhni ruce jak nejvíce můžeš s představou, že objímáš celou planetu. Vnímej toto spojení celou svou bytostí.

 

3

Až vyjdeš ven, pohlaď list stromu nebo květ květiny nebo trávu nebo se dotkni kmene stromu. Ve chvíli dotyku pošli moudrost těm, kteří ovlivňují dění na tvé planetě a ve své nevědomosti ji ubližují a pošli lásku obyčejného člověka té rostlině, které se právě dotýkáš. Tato energie poteče říší rostlin až do samého srdce tvé planety.

 

4

Až potkáš prvního člověka, popřej mu ve svém nitru zdraví, úspěch a lásku. Skrze tohoto člověka se tvé přání dostane během několika hodin do duchovních těl všech lidí tvé civilizace a skrze ně do srdce tvé planety.

 

5

Až budeš jíst v právě prožívaném dni první pokrm, poděkuj upřímně za tento dar své planetě. Poděkuj čistě vnitřním prožitkem a uvědoměním. Možná se budeš divit, ale tento tvůj počin pomůže nasytit velké množství právě hladovějících a tvé poděkování potěší tvou planetu. To samé učiň při prvním doušku jakékoliv tekutiny.

 

6

Seznam prosím s těmito sedmi body inspirace každý den jednu novou lidskou bytost.

 

7

Až v právě prožívaném dni poprvé pocítíš smutek, žal, či jakoukoliv bolest nebo stín na Své duši, vzpomeň si na svou planetu. A uvidíš, co úžasného se stane.

 


Zdroj: http://cestakduze.webnode.cz/pro-inspiraci/meditace-na-kazdy-den/

Nahoru

 

 


Kroky ke zvýšení vibrací

 1. Dávejte si pozor na to, o čem přemýšlíte. Sledujte bděle myšlenky, které se vám přes den honí hlavou, a pokud vám do ní náhodou vstoupí nějaká negativní či kritická, nezavalte se kvůli tomu výčitkami, nýbrž je místo toho podle svých možností nahraďte nějakými pozitivnějšími. Některé z nich, které vás naplňují pocitem štěstí a povznášejí, si můžete předem připravit a sepsat na kartičku, kterou pak budete nosit vždy při sobě. V případě přepadení negativním smýšlením pak na ni nahlédněte a nenásilně se "přeprogramujte". Důležité je, abyste se udržovali v pozitivním smýšlení tak dlouho, jak je to možné, a čas strávený negativními myšlenkami zkrátili na minimum

 2. Mluvte pouze o tom, co chcete, nikoliv o tom, co nechcete. Na co se totiž soustředíte, to posilujete a s největší pravděpodobností se také v životě potkáte. Změňte svůj slovník a používejte pozitivní výrazy. Když třeba chcete přestat kouřit, neříkejte si "nekouřím", protože to ve vás může evokovat pocity, že jste o něco ochuzeni. místo toho prohlaste: "Odkládám kouření", nebo "Kouření nepatří do mého života" - i když je v poslední větě formální zápor, vyznění prohlášení je pozitivní. vyzkoušejte si, co na vás platí - každý máme své vnitřní nastavení trochu jiné.

 3. Naučte se žehnat. Žehnání nepatří jenom kněžím nebo do kostela, ale vyjádřením vděčnosti se rovněž zvyšují vaše vibrace. Soustřeďte se na to málo (nebo nic), co máte a vyjádřete za to vděčnost. Tímto požehnáním si této věci (příležitosti, vlastnosti) do života přitáhnete víc. A také věřte, že se vaše očekávání uskuteční.

 4. Vyhýbejte se negativním nebo pesimistickým lidem. Takovíto lidé vyzařují velmi nízké frekvence, což vaše vyzařování může snižovat. Možná jste si sami všimli, že po setkání s určitými lidmi se cítíte jako vyždímaný citron. Je to tím, že si cucli vaší energie a nemusejí to být jenom energetičtí upíři, kteří něco takového dělají vědomě s cílem druhému uškodit. To vy sami, se svým postojem, který vůči těmto lidem zaujímáte, můžete okrádat o svou drahocennou energii. Pokud se s nimi stýkat musíte (v zaměstnání, rodině), pak jim naznačte, jak byste jejich problémy, stres a starosti, kterými se vás snaží zahltit, řešili vy, a pokud v tom budou pokračovat, nekompromisně rozhovor s nimi ukončete.

 5. Moc nepřemýšlejte. Ano, čtete správně, nemyslete tolik! K odreagování od neustálých analýz vám může pomoci třeba procházka v parku - pokud to do přírody máte moc daleko - nebo zavření se na určitou dobu ve svém pokoji (třeba s tím, že si musíte odpočinout, aby vás nerozbolela po práci hlava), a pusťte si příjemnou hudbu - nemusí být nutně relaxační, a koncentrujte se na její zvuk a na svůj pravidelný dech. Nedoporučuji vám dělat žádná náročná dechová cvičení, jenom si všímejte toho, jak dýcháte. A hlavně nehodnoťte! To by vám nabyté vibrace zase mohlo snížit. Můžete se také zaměřit na to, že vdechujete klid a lásku, a vydechujete napětí a obavy. Na vycházce či na výletě se kromě prodýchávání soustřeďte na krásu přírody.

 6. Stýkejte se s lidmi stejné krevní skupiny. Najděte si skupinu lidí, kteří se zajímají o stejné věci jako vy a současně se od nich učte. Nejenže se tím pravděpodobně vyhnete energetickým upírům popsaným v bodě 4, ale navíc navážete i milá kamarádství. Já jsem například měla hrůzu z masových akcí, ale dneska se velice ráda účastním různých společných meditací a podobných akcí. Mám pak ze sebe dobrý pocit, že jsem společenská a aktivní.

 7. Obětujte každý týden něco, co vás nezruinuje - čas, peníze, pomocnou ruku, nebo něco, co již nepotřebujete a druhému ještě dobře poslouží. Rozproudí se tím energie mezi příimy a výdaji: pomozte a bude pomoženo i vám, darujte a budete obdarováni. Ovšem tento bod si nevysvětlujte tak, že musíte víc dávat než brát! Hovoříme o rovnováze, a hlavně ze své oběti musíte mít dobrý pocit, cítit, že k něčemu byla. Samoúčelná oběť vám k osvícení nejenže nenapomůže, ale mohla by vás od něj i pořádně zdržet. 

 8. Uvědomujte si to, co děláte, a zůstaňte naladěni pozitivně. Každá vyslaná energie se nám jednou nějak vrátí, takže se snažte být za všech okolností vědomi toho, co děláte, jak se k druhým chováte a jak v různých situacích jednáte. Jak se k druhým chováte, tak se budou oni chovat k vám a tím, že se budete chovat poctivě a spravedlivě, si do života přitáhnete lidi stejně smýšlející i výhodné příležitosti. Na všechno, co se vám přihodí, se snažte pohlížet z té lepší stránky - z té, která je pro vás výhodnější. Přestaňte se zaobírat výčitkami typu: "Proč se něco takového muselo stát právě mně?", ale místo toho hledejte odpověď na otázku: "Jaké dveře se přede mnou tímto zdánlivě nemilosrdným zásahem otevírají?" Není to totiž skutečné, nezapomínejte, že jsme duchovní bytosti, které si vybraly určité pozemské prožitky.

 9. Zdržte se sledování zpravodajství, které se soustředí výhradně na tragédie a katastrofy. Nebojte, o nic nepřijdete, vždy se najde nějaký ochotník, který vás o zlu, které se kolem nás děje, bude informovat. Nenabádám tím však k lhostejnosti. Pokud můžete zlu nějak zabránit, rozhodně to udělejte. Pokud však vaše kompetence tak daleko nesahají, nemá smysl se v bolesti rýpat. Naprostá většina médií včetně reklam funguje na principu vyvolávání strachu, který se vás může zmocnit natolik, že budete jako očarovaní koukat na obrazovku a chtít o katastrofě vědět čím dál tím víc - čímž se dostanete do smyčky závislosti.

 10. Udržujte kontakt se svými pocity. To je ze všech nejdůležitější faktor, který vám pomůže udržovat si vyšší vibrace. Vaše pocity v jemnohmotném světě působí jako lepidlo nebo magnet. Když ze sebe máte dobrý pocit, začnete si do života přitahovat věci, příležitosti a události, které vibrují na téže frekvenci. Vaše vibrační úroveň se odvíjí od vašich pocitů, takže se podle svých schopností a možností snažte za každých okolností zůstat na jejím vrcholu, a co nejméně sklouzávejte do negativna a pesimismu. Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování.

 

Zdroj: http://www.skola-esoteriky.cz/dokumenty-clanky/zvysovani_vibraci/deset_kroku_ke_zvyseni_vibraci/deset_kroku_ke_zvyseni_vibraci.php

Nahoru

TOPlist

 

 


Výklad karet

Občas se mi stane, že se setkám s lidmi, kteří mi řeknou nebo napíší, že na výklad karet nepůjdou (neřeším teď, jestli zrovna ke mně nebo k nějakému jinému kolegovi či kolegyni). Proto mě napadlo, udělat si prostřednictvím Facebooku anketu, čeho se lidé bojí nebo i naopak, co je vlastně láká na výkladu karet. Určitě se s touto otázkou potýká řada mých kolegů, ale moje zvědavost je větší, a proto, když mám možnost, tak se zeptám.

Lidé se dělí na tři skupiny – na ty, co nechtějí znát svůj osud a přijímají události, tak jak jim do života přichází, pak další skupinou jsou ti, co na karty věří a samozřejmě je tu skupina, která kartám prostě nevěří. Ti, co kartám nevěří, tak někteří tvrdí, že je dokonce i lákají, ale prostě se bojí znát svou budoucnost. Někteří, pokud to, co jim člověk vyloží a nedá se to nahmatat, tak věřit prostě nebudou, i když výklad vyjde (oni si to vysvětlují tak, že se jedná o otázku náhody). Myslím si, že je to ale u těchto lidí otázkou času, než změní svůj postoj. Doba jde kupředu a těch, co pochybují, bude méně – jen jsem ještě nezmínila jednu věc – je důležité, k jakému člověku (kartáři) jdou, protože někteří s lidmi nejednají šetrně a zákazník, místo, aby odcházel alespoň v takovém psychickém rozpoložení, v jakém přišel, tak odejde bez energie a psychicky vysílený (to už je ale na jiné téma, proč se toto stane). Když bych měla zobecnit skupinu lidí, co nevěří na výklad karet, tak jsou to převážně muži.

Naopak skupina, co ve výklad karet věří, tak k tomu má různé důvody. První skupina jde na karty ze zvědavosti (těm doporučuju si otázky připravit dopředu), pak jsou tu lidé, kteří se rozhodují v určitých záležitostech a chtějí znát varianty, aby se rozhodli pro ně co nejlépe. Další skupinou jsou lidé, kteří svůj problém chtějí rozebrat, vypovídat se a většinou na něm i pracovat, i když znám i ze své praxe lidi, kterým vypracuji výklad, a oni předpokládají, že vůbec nemusí nic dělat a události proběhnou i bez jejich účasti.

Vybírám pár příspěvků, které mi moji přátelé na Facebooku poslali:

Romana K.: ,,S výkladem karet mám dobré, ale i špatné zkušenosti. Některé věci se vyplnily a pár jsem jich mohla ovlivnit. Také je rozdí kartářka a kartářka.“

Marcela R.: ,,Na výklad karet jsem šla, protože jsem zvědavá, co bude dál. Co mě čeká, na co se můžu tak trochu připravit. A taky člověk doufá v to, že tam najde pozitivum. U mě je to třeba toužebné těhotenství. Potvrdila jste mi to a žije se mi tak nějak veseleji.“

Helena T.: ,,Na karty nevěřím. Náš osud je v rukou božích.“

Lenka L: ,,Proč jít? Člověk tam uvidí nějaký problém, co ho trápí a může na něm začít pracovat. Prostě to tak funguje. Karty jsou úžasná věc.“

Ať patříte, do které skupiny chcete, je to vaše volba a někdy jít na karty neznamená ,,jen“ nechat si jít vyložit svůj osud, ale popovídat si s člověkem, který vám nabídne pomocnou ruku, vyslechne vás a pomůže vám otevřít oči. Naše motto a i našich webových stránek je následující: ,,Na křižovatce osudu potřebuje občas každý poradit, jakou cestou se dát.“, a proto v tomto duchu i pracujeme.

 

Autor: Ing. Iva Preňková (Iva Terapeutka Kartářka)

Nahoru
 
TOPlist