Rady pro ženy

Ženy chtějí...

Smutek z neplodnosti a potratu

Jak si udržet muže?

Nadváha a tělesné dysmorfické poruchy

Ženy, nebuďme oběťmi

Mějte naplňující vztah sama se sebou

Oslava ženského těla

 

LinkaLinkaLinka

Ženy chtějí...

Ženy chtějí muže silné, statečné a spolehlivé. Muže věřící ve své vlastní schopnosti. Muže, kteří nemají potřebu něco dětinsky dokazovat sobě nebo svému okolí, protože tuhle potřebu mají jen slabí. Muže, který je tak silný, že ke slibům dodá i skutky. Který jen nestaví vzdušné zámky, ale i jedná. Který si pořád na něco nestěžuje, ale který je schopen problémy řešit.

S takovým mužem odcházejí obavy o existenci. Slabí muži si myslí, že je to v penězích. Ne, je to v jistotě. Je to v muži, který umí nalézat řešení a skloubit své myšlenky, slova a činy v jednu konstrukci, která drží.

 

LinkaLinkaLinka

 

Smutek z neplodnosti a potratu

Člověk určité věci v životě bere jako samozřejmost. Tak například když si malé holčičky hrají s panenkami na domácnost, věří, že jakmile vyrostou, budou moci mít dítě, pokud si to budou přát. Nikdy je nenapadne, že jejich biologické hodiny mohou tikat jinak, že nebudou moci otěhotnět nebo těhotenství nedopadne dobře. A ani netuší, že někteří lidé to mohou považovat dokonce za jakési znamení viny či hanby. Jestliže si žena přeje dítě, ale není schopna počít, může mít pocit, že selhala jako žena nebo jako partnerka. S velkou pravděpodobností nebude schopna určit, jak moc ji zasáhne, že ztratila tuto možnost.

* * *

Jane již od raného mládí věděla, že jednoho dne bude úžasnou matkou. O mnoho let později potkala skvělého muže jménem Donald. Když se spolu seznamovali, položili si obligátní otázku "A chceš mít jednou děti?" a zjistili, že mají na tuto záležitost oba stejný názor a že si přejí mít jednou rodinu.
Po několika letech manželství se Jane s Donaldem rozhodli, že je čas, aby založili rodinu, ale ani po třech měsících Jane překvapivě neotěhotněla. Rozhodla se, že počká ještě pár měsíců, a když se nic nestane, promluví si s lékařem. Uběhlo dalších několik měsíců a Jane se rozhodla, že půjde k lékaři, aniž by o tom řekla Donaldovi.

Její lékař provedl několik testů a jejich výsledky nebyly příliš povzbudivé. Když to Jane oznámila Donadlovi, nechal si i on udělat testy, ty však byly v pořádku. A tak se rozhodla začít užívat léky na neplodnost a zároveň se v jejím podvědomí začaly rojit negativní myšlenky. Jako otravná doprovodná hudba jí v mysli hrálo Jsem vadná, je se mnou něco špatně. Jejího manžela celá záležitost zřejmě nevyvedla z míry, Jane to však nesla těžce.
O měsíc později, 4.března, měla Jane narozeniny. Donald jí daroval nádherný prsten s datem narození, zjistili však, že zlatník si spletl den a měsíc a namísto 4.3. vyryl 3.4. Jane se prsten velmi líbil, řekla si však, že jej odnese zpět do zlatnictví a nechá datum spravit. To už ale nestihla, protože se měla stát veliká událost.

Byla štěstím bez sebe, když zjistila, že je těhotná. Opět bylo vše v pořádku a dítě bylo na cestě. Naneštěstí osud tomu chtěl jinak a její těhotenství skončilo potratem. Jane byla naprosto zdrcená a zarmoucená. Donald jí byl oporou a poznamenal, že přece mohou dítě adoptovat. On byl v tomto vztahu optimistou, když říkával, že "vždycky je tu jiná možnost".

Jane si to v té době neuvědomovala, ale aby k tomu dospěla, musela ujít ještě dlouhou cestu. Za její matku hovořila její intuice, když jí matka řekla: "Musíš věnovat čas tomu, aby sis skutečně prožila zármutek nad tím nenarozeným dítětem." Zoufalá Jane si uvědomila, že matka má pravdu. Ve snaze mít dítě ji potkalo více než jen technická překážka. Došlo ke ztrátě a zármutek nad ní se musí prožít, a tak dojde k vyrovnání se s ní.
Jane věnovala čas svému smutku a zároveň si říkala:

S úctou pohlížím na ztrátu svého nenarozeného dítěte.
Co se má stát, to se stane.

Donald stále nevylučoval možnost adopce, Jane však na ni ještě nebyla připravená. Stále se ještě musela vyrovnávat s tím, co jí namlouvalo její vědomí: Moje tělo je vadné. Nemohu se stát skutečnou matkou. Čím více nasluochala svému vědomí, tím více si uvědomovala, jak přemýšlí její mysl zastřená smutkem a jak ošklivě hovoří sama se sebou. Uvědomila si, že toto myšlení potřebuje okamžitě změnit, a začala praktikovat tyto afirmace:

Odpouštím svému tělu.
Moje tělo dělá přesně to, co mu bylo souzeno.
V mém těle je vše tak, jak má být.
Úkolem mého těla je připravit mě tak, aby to bylo pro vyšší dobro všech, kterých se to týká.

V souvislosti s mateřstvím si opakovala:

Zasloužím si být matkou.
Skutečná matka se pozná podle toho, jak je schopná milovat.

Během jednoho roku se Jane dokázala se vším vyrovnat a spolu s Donaldem se chystali adoptovat. Nakonec si domů odvezli krásnou holčičku jménem Diana a s překvapením zjistili, že má narozeniny 3.4., což bylo datum, které měla Jane vyryto na prstenu, který neustále nosila na ruce a doposud se nedostala k tomu, aby jej nechala změnit. Jane si myslí, že příchod Diany do jejich rodiny je zázrak.

Jane si uvědomila, že kdyby byly její modlitby vyslyšeny a ona porodila dítě, nikdy by nepotkala to úžasné stvoření, které je nyní její dcerou. A prohlásila: "Teď vidím, že Diana byla můj osud, stejně jako neplodnost." Uvědomila si, co je skutečnou podstatou mateřství a jak je důležité odpustit svému tělu, a také věděla, že musí nechat samu sebe prožít zármutek.

Příběh Jane má šťastný konec. Jedna z lekcí, kterou se naučila, je to, že si musí uvědomit a ctít svůj zármutek. Co se týče neplodnosti a potratu, lidé okolo nemusí zármutku věnovat to, co si zaslouží. I ti nejbližší ženy, která je neplodná či zažila potrat, jako je její partner nebo rodiče, nemusí plně pochopit, jaký vliv na ní mají takové ztráty. Nikdo jiný než ona sama vlastně nemůže pochopit, jakou bolest žena-matka cítí, stejně tak jako ona sama nemůže vědět, koho je jí souzeno milovat na tomto světě. Může to být dítě, které porodila, nebo jako v případě Jane dítě, které adoptuje.

* * *

Mnoho žen prohlásilo, že jakmile dosáhly menopausy, začal se u nich projevovat zármutek. Například zármutek z toho, že již nikdy nebudou moci mít dítě nebo více dětí. Některé se mylně domnívají, že tím utrpěla jejich ženskost. Ať ve vašem životě dojde k jakékoli změně, vždy se musíte snažit vnímat a ctít svoje ztráty, prožít si plně svůj zármutek a nezabývat se negativním myšlením. Pomoci mohou tyto afirmace:

Spolu se změnami mého těla je má ženskost stále silnější.
Můj život je úžasnou cestou za láskou a poznáním.

A nakonec dojdete k poznání, že to, kým jste, je mnohem důležitější než to, co se vám v životě stane. Vaše podstata je něco mnohem většího než cokoliv, co se děje s vaším tělem. Jste úžasnými bytostmi, ať máte nebo nemáte děti. Jste úžasnými bytostmi, když vychováváte děti a stejně tak po tomto období.

Každým dnem se ze mě stává krásnější a úžasnější žena.

* * *

- z knihy Miluj své srdce, Louise L. Hay a David Kessler 

Zdroj textu: http://andelskydenik.blogspot.cz/search/label/%C5%BDensk%C3%BD%20koutek%20%E2%99%A5

 

LinkaLinkaLinka

 

Jak si udržet muže?

Dostal jsem otázku Co má žena dělat, aby si udržela muže? Ta otázka je od počátku špatně. Správně ta otázka zní: Co má žena dělat, aby si muž chtěl udržet ji? Jakmile se začnete mučit otázkou, co máte dělat, abyste si udržela muže, je to začátek konce. Začnete se svému muži přizpůsobovat víc, než je zdrávo. Začnete se dívat co chce on, místo abyste hledala co chcete Vy. Stanete se rohožkou a tím pádem se vzdáte obou možností, jak muže přitahovat.

Ta otázka měla ještě druhou část: Předpokládám, že mi řekneš, že mám vařit a starat se o něj. Ano, propaguji názor, že úkolem ženy je dělat teplo domova. Ale jakmile je to úkol, už je to špatně. Prostě žena v ženské energii to dělá automaticky a ráda. Když to děláte nerada, vyčerpává vás to, nutíte se k tomu nebo to děláte proto, že BY SE TO MĚLO, je to špatně.

(Někteří) muži jsou fascinováni ženami, které absolutně postrádají schopnost dělat teplo domova. A mnoho vařících a pečujících žen bylo opuštěno. Protože nezáleží na tom, co děláte, ale s jakou energií, pocitem a vyzařováním. A ještě daleko víc záleží na tom, kdo jste. Od bohyně je chleba se šunkou božský pokrm. Od ženy-rohožky je božská krmě prosycena pachutí rohožky.

 

Co muži chtějí?

Muž nechce, abyste se pro něj obětovala. Pokud máte pocit, že to tak muž chce, nejspíš je to tak, že jste si prostě neporozuměli. MUŽ chce, abyste se mu dala celá a s radostí. 

Aby to bylo jasnější, dám Vám přirovnání: Žena-rohožka si odřízne kus sama sebe (vzdá se svých potřeb), aby něco muži dala a doufá, že on ocení, jak moc se ona pro něj obětovala. Ale muž nechce, aby ona krvácela a bolelo ji to. Kdyby věděl, že je to pro ni taková oběť, tak by to nikdy nechtěl.
ŽENA se dá muži celá. A není to pro ni oběť, protože v něm je jí lépe, než samotné. A stane se „jeho novým orgánem“. A každý orgán si umí říct, co potřebuje, protože kdyby to neuměl, bude to znamenat problém pro orgán i pro celého člověka. (Celý člověk zde znamená mužo-ženu, tedy úplné spojení muže a ženy do kompletního člověka).

Většina mužů chce ženu, která si umí říct, co chce. Která se pro něj nebude obětovat. Která dělá věci s radostí. A když pak taková žena má radost z toho, že může dělat teplo domova, je to vynikající. Ale když na to nemá energii, čas, je vyčerpaná, většina mužů ze svých nároků sleví a sama pošle ženu si odpočinout.

Bohužel ženy často neumí slevit z nároků na sebe kladených a nutí se i do činností, o které jejich muž nemá zájem. Žena pak pro muže vaří každý den jiné jídlo a on by si klidně ohřál druhý den stejné jídlo a byl víc s ní nebo jí umožnil, aby si odpočinula. Nebo žena úzkostlivě uklízí a muže tím sere. A když pak přijde čas zúčtování, místo aby se mu omluvila, že ho buzerovala nadměrným úklidem, sečte mu i s úroky, že PRO NĚJ uklízela. Ve skutečnosti uklízela pro svůj pocit, že musí být dokonale uklizeno.

 

Které ženy nejsou opouštěny

Pro muže jsou fascinující tři druhy žen. Mrchy, sebevědomé ženy a radostné oddanky (ženy, které mají radost z toho, že se směly svému muži oddat). Mrchy vypadají, že se mají rády, sebevědomé a oddané ženy se mají rády doopravdy. Není nic přitažlivějšího, než vaše sebevědomí. Čím je muž nedospělejší, tím snadněji nalítne na sebevědomí jen předstírané. Všimněte si, že mrchy muže přitahují. Je to jednak proto, že určitý druh mužů je vyhledává. Hlavně ale mrchy nejsou nikdy rohožky. Když se budete rozhodovat, zda být rohožkou, vzpomeňte si na to, že rohožka je nejméně přitažlivá žena. A rohožkou se stáváte v každém okamžiku, kdy se obětujete pro muže ze strachu, že Vás opustí.

Rohožkou se nestáváte, když chápete, že někdy bude po Vašem, někdy po jeho. Rohožkou se nestáváte, když dáte přednost tomu, co chce on z lásky a berete si za to plně zodpovědnost. To se pozná podle toho, že Vás ani nenapadne, že byste mu to měla v budoucnu vyčítat. Pro muže je lepší, když si žena prosadí svou a nic mu pak v budoucnu nevyčítá, než když si žena ani nepřizná, co chce a po letech mu to vyčte. Muž zejména nechápe, jak je možné, že někdo neví, co chce nebo neřekne přímo, co chce. Takové jednání mu přijde nedospělé až podlé. Muž upřednostňuje jasnou řeč a jasnou domluvu. Takže když si neřeknete, co chcete, je pak podlé za to vinit muže, když jste mu vlastně nedala možnost Vám to dát.

 

Muže přitahuje žena se zdravým sebevědomím

Málokterý muž chce puťku, která muži odsouhlasí vše, co řekne a nemá svůj názor. Podstatně víc mužů chce ženu generálku, protože na to jsou zvyklí od dětství. Pokud ale chcete zdravého muže, ten bude chtít ženu se zdravým sebevědomím. Ženu, která ví, že ona je důležitá. Ženu, která nedává muže na první místo ze strachu, že on ji opustí. Ženu, která je sama pro sebe důležitá. Ženu, která se má ráda. A má se natolik ráda, že pak na nejvyšším stupni evoluce dá muže na první místo, protože ona to tak chce a protože pochopila, že to není na její úkor, ale pro její dobro. A protože má sebevědomí, může to kdykoliv změnit, kdyby to znamenalo, že ona je na posledním místě.

 

Koho máte ráda?

Mrchy mají rády jen sebe. Ve skutečnosti to znamená, že nemají rády nikoho. Ale zvenku to tak nevypadá. Mrchy nejsou opouštěny, protože si najdou muže, který mrchu chce a tudíž obvykle mrcha opouští muže, když on přestane vyhovovat jejím plánům. Je mi jasné, že tazatelka se nemůže stát mrchou. A vůbec jí to nepřeju, protože oproti mrše má sice horší vyhlídky s muži, ale má mnoho věcí, které mrchy nikdy mít nebudou. Prosím važte si toho, že nejste mrcha a děkujte za to každý den.

Ženy-rohožky se nemají rády a o to víc se upínají k někomu jinému. Ale své štěstí nenajdete v druhém. Nikdy. Kromě situace, kdy jste ho našla v sobě a pak ještě v druhém. Zdravá žena má ráda samu sebe a je pro sebe na prvním místě. A protože nejdůležitější potřebou ženy je potřeba oddat se úžasnému muži, aby naplnila tuto SVOU touhu, odevzdá se mu a dá sebe na druhé místo kvůli sobě. 

Rohožka to udělá kvůli němu. ŽENA to udělá kvůli sobě. Rohožka se vzdá všeho a doufá, že on se o vše postará. ŽENA se MUŽI odevzdá, ale dívá se. A kdyby zjistila, že on toho zneužívá, vrátí se zpět a na prvním místě bude opět ona. Rohožka to neumí a pak mu to vyčítá. ŽENA to umí a proč by si měla nechat ublížit? Rohožka to dovolí a pak mu to vyčítá. ŽENA nechápe, jakou má výhodu později vyčítat něco, co teď vůbec nemusí připustit?

 

Řešení

Nejdřív se naučte mít ráda samu sebe. Staňte se ženou, která má samu sebe na prvním místě. Naučte se vědět, co chcete a naplnit to. Až se tohle naučíte, můžete jít dál: jako žena, která ví, kdo je, zná svou cenu a umí být sama sebou zjistíte, že Vám cosi ještě chybí. Že sice máte vše, že sice jste žena bohyně, ale cosi chybí. A to cosi je schopnost odevzdat se svému muži. Ale když se odevzdává rohožka, je to ze strachu. A tudíž to není odevzdání, ale strach nebýt sama. Když se odevzdává ŽENA, není to ze strachu, ale z touhy. Taková žena ví, že dokáže být sama. Ale chce víc. Rohožka nedokáže být sama. Proto se odevzdává, ale ve skutečnosti se nejde zdravě odevzdat, když je to ze strachu. ŽENA umí být sama. Ale vybrala si být ženskou půlkou dvojice a bere si zodpovědnost za naplnění ženskosti.

Příklad: Znám dvojici, kde muž byl zřetelně slabší. Nicméně žena nikdy nebyla mrcha. Prostě byla jen silnější. Ale v jistém okamžiku života zjistila, že ji to nenaplňuje. Přišli na kurz, aby se on naučil být MUŽEM a ona se naučila být ŽENOU. Jak se to učili, začala předávat velení svému muži. Učili se to oba souběžně a postupně se jim to daří . Tahle žena byla silná, ale už nechtěla být silná. Už chtěla být ŽENOU. Na počátku byla pro svého muže přitažlivá, protože byla silná a on se o ni mohl opřít. Ale kdyby se ona nezměnila, jakmile by se on začal stávat MUŽEM, přestala by ho taková žena zajímat. Vždy pro něj zůstane přitažlivá, protože ví, že ona dokáže být silná. Protože ví, že ona nikdy nebude rohožka. Ale čím víc se ona jemu odevzdává, tím víc ho paradoxně má ve své moci. Ne že by o to stála. Ale takový je zákon MUŽŮ. Čím víc se Vám žena odevzdá, tím víc pro ni chcete udělat a tím je pro Vás přitažlivější.

A čím víc je žena rohožka a dělá úplně stejné věci (kromě toho uvnitř), ale ze strachu, tím ho víc odpuzuje. Proto ženy rohožky končí samy. Proto tolik žen obětuje svůj život rodině a pak končí samy. Už se nikdy neptejte: Jak je možné, že ona se pro něj obětovala a on ji opustil. Spíš si říkejte: On je obdivuhodný, že ji opustil až po tak dlouhé době, když ona se pro něj obětovala místo, aby se mu stala ŽENOU.

MUŽ nikdy nechce, aby se mu žena obětovala. Pro nedospělé muže jsou přitažlivé mrchy, protože mu dávají možnost, aby je dobýval. Ze stejného důvodu jsou pro nedospělé muže přitažlivé nedostupné ženy. Jiný typ nedospělých mužů dává přednost generálkám, protože taková žena se o vše postará a muž nemusí nic. Sice mu to pak vyčte, ale to tak mámy (nedospělé) dělají.

Pro dospělejší muže jsou přitažlivé ženy-bohyně. Ženy, které vědí, co chtějí, váží si samy sebe a umí se za sebe postavit.

Pro MUŽE jsou nejpřitažlivější ženy, které jsou v evolučním vývoji ještě o krok dál a naučily se muži plně odevzdat. Zvenku vypadají podobně jako ženy-rohožky. Starají se o muže, vaří mu, dělají teplo domova. Ale zatímco rohožky to dělají na svůj úkor, oddaná žena to dělá s radostí. Zatímco rohožku to vysiluje, oddance to dává sílu.

Rohožka mu po letech vyčte něco, co ani netušil, že ona dělá se sebezapřením. Oddanka mu bude vděčná, že to pro něj smí dělat.
Oddanku muž nikdy neopustí. Rohožku kdykoliv, jakmile jen trochu povyroste směrem k mužství nebo když mu dojde, že může mít víc.
Ať jste na tom jakkoliv, lépe na tom budete, když budete mít víc ráda samu sebe. To se můžete učit skoro na všech mých kurzech, ale nejvíc na kurzu Mít se rád.

 

Muži

Pokud jste muž a jste rohožka, činí Vás to totálně nepřitažlivým jako muže. Jste sice dobrý blbeček na všechno, ale jako muž-rohožka jste na tom ještě hůř než žena-rohožka. Je na čase se osvobodit a začít to měnit. A možná že i Vaše žena po tom touží, i když jí současný stav na jiné úrovni vyhovuje. Pro muže rohožky je také důležitý kurz Mít se rád, ale ještě důležitější je kurz Stát se MUŽEM.Duhový svět – místo pro Vaše akce, kurzy, přednášky či individuály
MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com
Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky

nahoru

 

 

LinkaLinkaLinka

 

Nadváha a tělesné dysmorfické poruchy

Lidé, kteří mají problémy s nadváhou a svým vzezřením, jsou lidé, kteří pomáhají druhým a jsou velmi štědří. To jsou samozřejmě všechno dobré vlastnosti. Nicméně stejně jako v případě lidí s problémy v rámci třetího emočního centra všoebecně, problémy s nadváhou jsou vesměs spojeny s pocitem strachu a nízkým sebevědomím. Všechnu svoji energii vydají pomoci ostatním a jim samotným se jí pak nedostává. Sami sebe definují podle toho, kolik toho jsou schopni udělat pro ostatní.

Přibývání a ubývání na váze může být znakem jiných zdravotních problémů, jako jsou poruchy funkce štítné žlázy nebo produkce hormonů, může však být rovněž příčinou zdravotních problémů, například se srdcem. Nejdříve se tedy začněte zabývat fyzickými problémy, které jsou následkem nadváhy, nebo nedostatečné váhy, či dysmorfické poruchy. Jakmile se je podaří podchytit, je třeba přiznat si, jaké emocionální problémy přispěly k vašim problémům s váhou.

Opět se vše točí kolem rovnováhy. Netvrdím, že máte ihned přestat dělat dobré skutky a pomáhat lidem nebo se začít zabývat pouze sami sebou. Cílem je zjistit, proč se tak ženete za tím, abyste uspokojili všechny ostatní, zatímco sami sebe zanedbáváte. Jakmile se vám to podaří, můžete začít měnit svoje negativní myšlenky a chování, které mají neblahý vliv na vaše zdraví, a začít s afirmacemi.

Teorie afirmací Louise Hay ukazuje, do jaké míry je váha odrazem vnitřního obrazu člověka. Například nadváha nebo přejídání je důsledkem nízkého sebevědomí a potlačování vlastních pocitů. Podle Louise je tuk v zásadě ochranným krunýřem vytvořeným lidmi, kteří jsou přespříliš citliví a cítí, že potřebují ochranu. Afirmacemi, které pomáhají tento krunýř odbourat a napomáhají k hubnutí, jsou: "Nebojuji s vlastními pocity. Jsem v bezpečí. Strůjcem vlastního štěstí jsem já sám/sama. Mám rád/a sama sebe takového/takovou, jaký/á jsem."
Anorexie je spojena s extrémním pocitem strachu a nenávisti sama k sobě. Afirmace, které napomáhají tomu, aby si člověk začal více vážit sám sebe, jsou: "Mám rád/a sám/sama sebe takového/takovou, jaký/á jsem. Jsem v bezpečí. Život je radostný a poskytuje bezpečí."
Bulimie spočívá v tom, že se člověk přejí a následně se zbaví obsahu žaludku, což je spojeno s pocity nenávisti k sobě samému, pocity beznaděje a děsu; afirmace, kterou lze použít, je: "Jsem milován/a a podporován/a samotným životem. Je naprosto v pořádku žít život."
Louisiny afirmace závisí na typu myšlenkových pochodů a na tom, jaká část těla je nemocná. Například ukládání tuku v oblasti břicha je spojeno s pocitem hněvu, že člověku není dopřána potrava, zatímco tlustá stehna jsou spojována se zlostí zažívanou v dětství - pravděpodobně na otce.

NADVÁHA OBECNĚ
Příčina: Přecitlivělost; strach a potřeba ochrany; skrytá zloba a neochota odpouštět.
Nové myšlenky: "Jsem chráněn Láskou a Prozřetelností. Nemusím se ničeho bát, jsem v bezpečí. Jsem ochoten uvědomit si, že se mám ujmout zodpovědnosti především za svůj vlastní život. Odpouštím lidem kolem sebe a jsem připraven zařídit si život tak, jak chci já sám. Jsem v bezpečí."

TUK V BOCÍCH
Příčina: Hromadění tvrdohlavé zlosti na rodiče.
Nové myšlenky: "Chci odpustit minulosti. Není pro mě problém překonat omezení rodičů."

TUK NA BŘIŠE
Příčina: Zlost vyvolaná nedostatečnou výživou.
Nové myšlenky: "Vyživuji se duchovní stravou a cítím spokojenost a volnost."

TUK V PAŽÍCH
Příčina: Zlost vyvolaná nedostatkem lásky.
Nové myšlenky: "Mohu rozdávat tolik lásky, kolik chci."

TUK VE STEHNECH
Přičina: Nahromaděný vztek z dětství; většinou zlost na otce.
Nové myšlenky: "Vidím svého otce (svou matku) jako nemilované dítě a odpouštím mu (jí). Jsme oba volní."

Zbavit se zažitých negativních myšlenkových pochodů je obzvláště důležitým krokem pro jedince, kteří mají problém s váhou. Nízké sebevědomí může vést k záplavě sebedestruktivních myšlenek. Tyto myšlenky zkuste vymýtit pomocí afirmací, které vám zvednou sebevědomí: "Miluji uvážlivě. Starám se o ostatní a podporuji je stejnou měrou, jako se starám sám/sama o sebe."

Jestliže jste vstřícní, laskaví a štědří ke svým přátelům, výborně! Nezapomeňte se však také stejnou měrou věnovat sami sobě. Není sobecké věnovat se svým vlastním potřebám, vzhledu a dělat věci, které vás činí šťastnými. Faktem je, že jedině tak můžete být ostatním skutečně dobrým přítelem, partnerem nebo rodičem. Nebudete.li se starat sami o sebe, přijde chvíle, kdy již nebudete mít co dávat druhým.

Nejprve je tedy nutné položit si otázku, proč se věnujete ostatním na úkor vás samotných. Máte pocit, že za něco stojíte, jen tehdy, když vás ostatní potřebují? Vzpomenete si na vztah nebo situaci, která ve vás tyto myšlenky vyvolává? Pokuste se vše zapisovat do deníku. Pokuste se zjistit, proč v sobě máte tyto pocity.

S tímto nezdravým přesvědčením je nutno bojovat, a to lze nejlépe tak, že se na nějakou chvíli zkusíte zbavit pocitu povinnosti vůči druhým. Stanovte si jeden den v měsíci nebo několik hodin v týdnu, kdy nebudete nikomu pomáhat. A v tomto stanoveném čase se budete věnovat pouze a jen sobě. Navštivte nějaký kroužek nebo se věnujte svému koníčku. Hýčkejte svou sebeúctu. Uvědomte si, že máte svoji cenu a že se nemůžete posuzovat jen podle toho, co děláte pro ostatní. Jestliže nezměníte svoje myšlení, tělo vám začne naznačovat, že mu něco chybí, a začnete mít potíže s váhou.

* * *

nahoru

- z knihy Vše je tak, jak má být; Louise L. Hay a MUDr. Mona Lisa Schulz

* * *

zdroj textu: https://www.facebook.com/notes/sv%C4%9Bt-z%C3%A1zrak%C5%AF/nadv%C3%A1ha-a-t%C4%9Blesn%C3%A9-dysmorfick%C3%A9-poruchy/594189510668625

LinkaLinkaLinka

 

Ženy, nebuďme oběťmi

Dlouho ženy toužily mít více moci nad svým životem. Nyní máme příležitost být tím, čím chceme být. Ano, ještě existuje mnoho nerovnoprávnosti ve sféře výdělku a moci. U soudů se stále spokojíme s tím, co můžeme dostat. ZÁKONY byly psány pro muže. Soudy mluví o tom, co by udělal ROZUMNÝ ČLOVĚK, včetně případů, kdy jde o znásilnění.

Ráda bych ženy ponoukla, aby zahájily kampaň za přepsání zákonů tak, aby vyhovovovaly mužům i ženám. Když se ženy spojí v nějaké záležitosti, mají ohromnou sílu. Byly to ženy, kdo zvolil Billa Clintona, a to hlavně v reakci na zacházení s Anitou Hillovou. Musí se nám připomínat naše síla, naše kolektivní moc. Energie žen, které se spojí pro nějakou věc, je skutečně ohromná. Před 75 lety ženy vedly kampaň za volební právo. Dnes můžeme být voleny prezidentkami.

Došly jsme daleko a to bychom neměly ztrácet ze zřetele. Ano, teprve začínáme novou fázi vývoje. Máme toho hodně na práci a máme se hodně co učit. Nyní mají ženy novou hranici svobody - a potřebujeme kreativní řešení pro všechny ženy, včetně těch, které žijí samy.

Před sto lety mohla být neprovdaná žena jen služkou, obvykle bez nároku na mzdu. Neměla žádný status, žádné rozhodovací pravomoci, musela brát život tak, jak přicházel. Tehdy - skutečně - žena potřebovala muže, aby měla celistvý život, někdy jen proto, aby přežila. I před pouhými 50 lety byly možnosti neprovdané ženy úzké a omezené.
Dnes leží před neprovdanou ženou celý svět. Může se dostat tak vysoko, jak jí jen dovolí její schopnosti a víra v sebe samou. Může cestovat, vybírat si zaměstnání, vydělat si dost peněz, mít mnoho přátel a vybudovat si velké sebevědomí. Může mít sexuální partnery a láskyplné vztahy, pokud je chce. Dnes si žena může zvolit mateřství bez toho, aby měla manžela, a společnost to přijme, jako se to děje u mnoha hereček, umělkyň a dalších známých osobností veřejného života. Žena si může vytvořit vlastní životní styl.

Je škoda, že tolik žen běduje a naříká, když nemají po svém boku muže. Není třeba, abychom se cítily neúplnými, pokud nejsme provdané nebo nežijeme ve vztahu. Když "hledáme" lásku, říkáme tím, že ji nemáme. Ale v každé z nás je láska. Nikdo nám nemůže dát lásku, kterou umíme dát samy sobě. Musíme přestat "hledat lásku na špatných místech". Být závislá na hledání lásky je stejně špatné jako být v nefunkčním vztahu či vztahu plném závislosti. Jestliže jsme závislé na hledání partnera, odráží taková závislost náš pocit nedostatku. Je stejně nezdravá jako jakákoli jiná závislost. Je to jen jiný způsob, jak říci: "Co je se mnou v nepořádku?"

Kolem "závislosti na hledání partnera" je spousta strachu. A mnoho pocitů "nejsem dost dobrá". Uvalily jsme na sebe tolik tlaku, abychom našly partnera, že spousta žen uvízne ve vztazích plných týrání. To si nemusíme dělat!

Nemusíme si ve svých životech vytvářet bolest a utrpení, ani se nemusíme cítit akutně osamělé a nešťastné. To jsou naše volby a můžeme si zvolit nové alternativy, které nás podpoří a naplní. Ano, byly jsme naprogramovány k tomu, abychom přijímaly omezené možnosti. Ale to je minulost. Chceme mít na paměti, že síla je vždy v přítomné chvíli a můžeme pro sebe začít hned teď vytvářet nové obzory. Dívejte se na svůj čas o samotě jako na DAR!

Existuje čínské přísloví, které říká, že ŽENY DRŽÍ POLOVINU NEBE. Je čas, abychom to uvedly v realitu. Nenaučíme se, jak se to dělá, když budeme naříkat, zlobit se, nebo když ze sebe budeme dělat oběti - a tím dávat mužům a systému svou moc. Muži z nás nedělají oběti - děláme je ze sebe samy tím, že jim dáváme svou moc. Muži v našem životě jsou často zrcadly toho, čemu ohledně sebe věříme. Tak často u druhých hledáme pocit, že jsme milovány a spojeny s někým, ale oni jen odrážejí náš vztah k sobě samým. Takže, abychom se mohly pohnout dopředu, musíme zlepšit ten nejdůležitější vztah. Ráda bych většinu své práce zaměřila na to, abych pomohla ženám přijmout a použít svou moc těmi nejpozitivnějšími způsoby.

* * *

- z knihy Život!, Louise L. Hay

Zdroj: https://www.facebook.com/notes/sv%C4%9Bt-z%C3%A1zrak%C5%AF/%C5%BEeny-nebu%C4%8Fme-ob%C4%9B%C5%A5mi/541243212629922

nahoru

 

LinkaLinkaLinka

 

Mějte naplňující vztah sama se sebou

Mnoho žen zůstane v tomto životě bezdětných. Nevěřte tomu, že žena nemůže být bez dítěte naplněna. Věřím, že všechno má svůj důvod. Možná je vám souzeno věnovat se v životě jiným věcem. Pokud po dětech toužíte a vnímáte to jako ztrátu, rmuťte se nad tím. A pak se pohněte dál. Pokračujte v životě, nezůstávejte v tom žalu napořád. Afirmace: "Vím, že cokoli se v mém životě děje, je dokonalé. Jsem hluboce naplněná."

Mou vírou je držet se dál od umělého oplodnění. Pokud je vašemu tělu souzeno mít dítě, bude ho mít. Pokud neotěhotníte, je pro to dobrý důvod. Přijměte to. A pak pokračujte v žití. Umělé oplodnění je drahé, nebezpečné a jsou to pokusy. Až nyní se píše o hrůzách s nimi spojenými. Jedna žena, která s velkými výdaji podstoupila 40 pokusů, neotěhotněla, ale dostala aids. Jedna z dárkyň totiž tuto nemoc měla.

Nedovolte, aby na vašem těle lékaři dělali pokusy. Pokud nutíme tělo, aby dělalo něco, co mu jeho moudrost nepřikazuje, koledujeme si o problémy. Nezahrávejte si s Matkou přírodou. Podívejte se, kolik žen má problémy s prsními implantáty. Pokud máte malá prsa, radujte se z nich. Vaše tělo je přesně takové, jaké jste si pro tuto inkarnaci zvolila. Buďte spokojená taková, jaká jste.

Vím, že jsem v mnoha životech měla mnoho dětí. V tomto životě je nemám. Pro současnost to akceptuji jako dokonalé. V tomto světě je tolik opuštěných dětí, že pokud chceme opravdu naplnit náš mateřský cit, je adopce dobrou alternativou. Můžeme být také matkami jiným ženám. Vezměte ztracenou ženu pod křídlo a pomozte jí létat. Ujímejte se opuštěných a týraných zvířat.

Existuje i mnoho matek samoživitelek, které bojují o to, aby dokázaly uživit své dítě. Je to velmi těžká práce a každé z těchto žen tleskám. Tyto ženy skutečně vědí, co znamená pojem únava.

Ale pamatujte, že nemusíme být superženy a dokonalé rodičky. Pokud se chcete poučit, opatřete si některou z těch skvělých knih o rodičovství, co jsou nyní k mání. Pokud jste milující rodičkou, budou mít vaše děti velkou naději vyrůst v lidi, jaké byste chtěla mít za přátele. Budou to osobnosti, které jsou úspěšné a naplněné. Naplnění přináší vnitřní mír. Nejlepší, co můžeme udělat pro své děti, je naučit se milovat samy sebe, protože děti se vždy učí příkladem. Budete mít lepší život a ony také.

To, že jste samoživitelka, má i pozitivní stránku. Ženy nyní mohou vychovávat ze svých synů takové muže, o jakých říkají, že je chtějí. Ženy si často stěžují na chování a postoje mužů, ale syny vychovávají ony. Obviňování je jen ztráta energie. Je to další akt bezmoci. Pokud chceme, aby byli muži citliví a milující a ukazovali svou citlivou, ženskou stránku, je na nás, abychom je tak vychovaly.

Pokud jste matka a nemáte partnera, především nepomlouvejte svého exmanžela. Tím jen učíte děti, že manželství je válka. Matka má na své dítě ze všech lidí zdaleka největší vliv.

Matky, spojte se! Pokud se ženy zorganizují, můžeme během JEDNÉ generace mít muže, o jakých říkáme, že je chceme!

Pojďme se samy sebe zeptat na několik otázek. Pokud na ně odpovíte poctivě, mohou vám vaše odpovědi poskytnout nový směr života:

 • Jak mohu využít čas tak, abych učinila svůj život nejlepším, jaký může být?
 • Co chci od muže?
 • Co jsou věci, o nichž věřím, že je potřebuji od muže získat?
 • Co můžu udělat, abych tyhle oblastni zaplnila? (Neočekávejte, že muž vám bude VŠÍM. To je pro něj příšerná zátěž.)
 • Co by mě naplnilo? A jak to mohu dát sama sobě?
 • Na co se vymlouvám, když nemám nikoho, kdo by mě v životě ponižoval?
 • Kdybych už nikdy v životě neměla partnera, zničila bych se kvůli tomu nedostatku? (A nebo bych si vybudovala skvělý život a stala se zářivým majákem pro ostatní ženy? Tedy, ukazovala bych jim cestu!)
 • Co mohu dát Životu? Co je mým údělem? Co se mám naučit? A co mám vyučovat?
 • Jak mohu spolupracovat se Životem?

Pamatujte si, že nejmenší pozitivní změna ve vašem myšlení může rozplést největší problém. Pokud položíte Životu ty správné otázky, Život vám odpoví.

Vyzývám vás, abyste šly do sebe a změnily své myšlení. Spojte se s poklady uvnitř sebe a použijte je. Když se spojíme se svými vnitřními poklady, můžeme životu dávat více ze své skvělosti. Spojujte se se svými poklady denně.
Zacházejte se sebou obzvlášť pěkně, jako s milovanou přítelkyní. Jednou týdně si sama se sebou dejte rande a dodržujte to. Jděte do restaurace, do kina nebo do muzea, nebo se věnujte sportu, který máte obzvlášť ráda. Pěkně se pro tuto událost oblékněte. Jezte ze svého nejlepšího nádobí. Mějte na sobě své nejlepší prádlo. Neschovávejte si ty pěkné kousky pro chvíli, až budete mít společnost. Buďte SAMA SOBĚ tou společností. Dovolte si kosmetiku a masáže, rozmazlujte se. Pokud nemáte moc peněz, udělejte si masáže a kosmetiku vzájemně s kamarádkou.
Buďte vděčná za život. Prokazujte náhodné laskavosti. Zaplaťte za někoho parkovné. Na veřejné toaletě sesbírejte rozsypané papírové ručníky, otřete umyvadlo, stlačte papírový odpad v koši, udělejte to tam pro další návštěvnici hezké. Sbírejte odpadky na pláži nebo v parku. Dejte cizímu člověku květinu. Promluvte si s někým bez domova. Udělejte léčivou meditaci pro člena nějakého gangu. Řekněte někomu, jak moc si ho ceníte. Předčítejte osamělému seniorovi. Laskavosti mají tu moc, že se díky nim cítíme dobře.

Rodíme se samy a umíráme také samy. Je na nás, jak zaplníme ten prostor mezi tím. Naše tvořivost je bez hranic. Chceme ve svých schopnostech najít radost. Tolik z nás bylo vychováno ve víře, že se samy o sebe nejsme schopny postarat. Je SKVĚLÉ vědět, že to dokážeme. Řekněte sama sobě: "Ať se stane cokoli, vím, že to zvládnu."

Chceme si vytvořit bohatý vnitřní prostor. Nechť jsou naše myšlenky našimi nejlepšími přítelkyněmi. Většina lidí si myslí pořád dokola to samé. Průměrně si denně promyslíme 60 000 věcí a většina je stejných, jaké byly včera a předevčírem. Naše vzorce myšlení mohou být zajetými kolejemi negativity. Myslete si denně nové věci. Myslete si kreativní věci. Vymýšlejte nové způsoby, jak udělat staré věci. Mějte silnou filosofii Života - takovou, jaká vás všemožně podporuje. Takovouto mám já:

 1. JSEM VŽDY V BEZPEČÍ A CHRÁNĚNA BOŽSKOU SILOU.
 2. VŠECHNO, CO POTŘEBUJI VĚDĚT, JE MI ZJEVENO.
 3. VŠECHNO, CO POTŘEBUJI, KE MNĚ PŘICHÁZÍ V DOKONALÉM POŘADÍ ČASOVÉM I PROSTOROVÉM.
 4. ŽIVOT JE RADOST A JE NAPLNĚNÝ LÁSKOU.
 5. JSEM MILUJÍCÍ A MILOVANÁ.
 6. JSEM VÝTEČNĚ ZDRAVÁ.
 7. KAM SE PODÍVÁM, TAM SE MI DAŘÍ.
 8. JSEM OCHOTNÁ SE MĚNIT A RŮST.
 9. V MÉM SVĚTĚ JE VŠECHNO V POŘÁDKU.

Tyto věty si často opakuji. Pokud se v nějaké oblasti něco pokazí, opakuji si je stále dokola. Například, pokud se necítím dobře, opakuji si "Jsem výtečně zdravá.", dokud mi není lépe. Pokud procházím místy, kde je tma, opakovaně si afirmuji: "Jsem vždy v bezpečí a chráněna božskou silou." Tato přesvědčení se mi stala tak samozřejmou součástí života, že se k nim mohu obrátit okamžitě. Vytvořte si svůj seznam, který odráží vaši současnou životní filosofii. Vždycky ho můžete změnit či doplnit. Vytvořte si vlastní zákony. Vytvořte si pro sebe celý bezpečný vesmír. Jediná síla, která by mohla poškodit vaše tělo nebo vaše prostředí, by byly vaše myšlenky či přesvědčení. Tyto myšlenky či přesvědčení je možné změnit.

Nyní jste s dokonalým partnerem - se sebou! Než jste tentokrát přišla na tuto planetu, vybrala jste si to, kým nyní jste. Teď se sebou strávíte celý život. Radujte se v tomto vztahu. Učiňte ho tím nejlepším, nejláskyplnějším vztahem, jaký můžete mít. Buďte vůči sobě láskyplná. Milujte tělo, které jste si vybrala; bude s vámi celý život. Pokud je na vaší osobnosti něco, co chcete změnit, změňte to. Učiňte to s láskou a se smíchem, se spoustou smíchu.

Toto je část našeho duševního vývoje. Věřím, že nynější doba je pro život tou nejvíc vzrušující. Každý den po probuzení děkuji Bohu za to privilegium, že jsem zde a že mohu zažít všechno, co existuje. Věřím, že má budoucnost bude DOBRÁ.

 

Zdroj: z knihy Život!, Louise L. Hay

Z FB stránky Svět zázraků: https://www.facebook.com/notes/sv%C4%9Bt-z%C3%A1zrak%C5%AF/m%C4%9Bjte-napl%C5%88uj%C3%ADc%C3%AD-vztah-sama-se-sebou/542034775884099

nahoru

 

LinkaLinkaLinka

 

Oslava ženského těla

Oslava ženství je oslavou těla a jeho bezpodmínečného přijímání a milování. Spousta z nás se svým tělem ještě nemá uzavřené své dohody a trápí ho v myšlenkách srovnáváním, porovnáváním, shazováním a odsuzováním a naše tělo tím velmi trpí. Čím více ho odsuzujeme, tím více se ono samo vzdaluje naší představě krásy, ale nemůže za to. To my. My jsme tvůrkyněmi svých těl na všech úrovních, ať si to uvědomujeme či nikoli. Nezáleží na tom, zda-li chodíme každý den cvičit a stravujeme se zdravě a lehce, když pak své tělo pohledem do zrcadla nepřijímáme a ubližujeme si tak moc, že se díky tomuto procesu zhoršuje i náš pohled na svět a kvalita našeho života

Milujme se, drahé ženy. Milujme se, i když ve svých očích nesplňujeme představy, kterých bychom chtěly se svým tělem dosáhnout. Jedině přijetím a láskou nás samých a našich dokonalých a milujících těl může začít cesta k nápravě všeho kolem.   

To, co je přitažlivé pro jednoho, může býti méně přitažlivé pro druhého a obráceně. Módní časopisy zkreslily podobu ženského těla jen na chlapeckou verzi a nádherné plné ženy – archetypální matky, se tak mohou cítit nevědomky nedostatečné a nezasluhující si pozornost, obdiv a lásku, i když navenek se mnohdy tváří silně a vyrovnaně. To, co si ale zevnitř neumíme dát my samy, nedostaneme ani od okolí, protože vše je naším odrazem, proto začněme.

Začněme PRÁVĚ TEĎ, v tuto krásnou chvíli, kdy si můžeme plně uvědomit veškerý svůj potenciál, dokonalost svého těla a jeho funkcí – ten ohromný dar, díky kterému zde můžeme zažívat, prožívat, poznávat a tvořit. TEĎ poděkujme svému tělu za trpělivost a lásku, s jakou snáší veškeré ústrky, obviňování a nedostatečnou péči, kterou mu často dáváme a poprosme ho o odpuštění. Začněme si povídat se svým tělem jako se svým nejlepším přítelem – kamarádkou. Pohlaďme každou jeho část a uvědomujme si ji, prohlížejme, poznávejme a nasávejme do vědomí. TEĎ je ta chvíle, kdy se z nás a našeho božího daru mohou stát spojenci, parťáci a vzájemní pomocníci na cestě, ať ta cesta vede kamkoli. Naše tělo nám může pomoci se nejen cítit skvěle a nabitě po příjemném fyzickém prožitku, kdy vyplaví do krve spousty radostných hormonů, ale také je naším prostředníkem na cestě tvoření a cestě ducha, neboť skrze něj poznáváme svůj vnitřní svět emocí, prožitků a pocitů. Díky případným nemocem a bolestem nám ukazuje náš odklon z vlastní cesty, který tímto máme možnost pochopit, posunout se ve vědomí a navrátit se zpět do spojení se sebou samou, svojí duší – Bohem v nás a do rovnováhy hmoty a ducha, tedy života na Zemi.  

Být krásná, přitažlivá, milující a milovaná není o velikosti našeho těla, ale o lásce a pozornosti, kterou mu dáváme my samy. Ta pak z nás, drahé ženy, září do širokého okolí, zvedá nám naše ženská sebevědomí a budí veškerou mužskou sexualitu a touhu, neboť ne „dokonalé“ bezduché tělo, ale šmrnc a lesk, který mu dodáme z duše, způsobuje rodící se děti, šťastné vztahy a náš krásný život.

Ať jsme matky či nikoli, pěstujme v sobě mateřský pud, který tolik postrádá naše doba i samotná Matka Země. Stávejme se matkami samy pro sebe, pro své i „cizí“ děti, pro své muže, přítelkyně a vše kolem. Stávejme se skutečnými ženami – matkami – moudrými, milujícími a trpělivými a nám i všem nám se bude krásně žít. Budeme ze svých synů vychovávat skutečné muže a rozvíjet mužství našich mužů, kteří nás tolik potřebují v naší čistotě, jemnosti a síle bohyní, za kterou by šli světa kraj.

Oblékněme se do jemné vůně vody, květin nebo koření, kterou přikryjeme krásnými šaty, šátky nebo sukní, ozdobme se náušnicemi a prstýnky nebo náhrdelníky s náramky, rozpusťme si vlasy nebo si do nich zapleťme kytku, pohlaďme růží své tváře a rty, obejměme se, usmějme a zavlňme v bocích a vyražme dělat ulice, louky a lesy krásnějšími místy k žití svými dary.

Jedině vědomým ženstvím a jeho oslavou si přivoláme do svých krajin muže, který bude tím skutečným pro nás. Naplněním své podstaty ženy, ovlivníme naplňování jeho podstaty mužské – chránící, zabezpečující, silné, svébytné, odvážné, milující, oddané i pokorné. Radostí a péčí o vztah se svým ženským tělem a duší si zvědomíme i vztah se svým mužem a celým vesmírem, neboť my samy jsme každá jedním nádherným vesmírem, obsahujícím stejné Boží principy, jako ten kolem.  

Milujme všechny proměny svého těla, všechny fáze měsíce, kterými procházíme, veškerý jemný dialog, kterým k nám naše tělo promlouvá a tím nás učí poznávat sebe samé, zákony příčiny a následku a veškerého propojení.

Už nikdy nebudeme mladší ani krásnější, TEĎ JE TA CHVÍLE, užijme si jí dokud ji máme a je jedno, jestli nám je 7, 20 nebo 70! Jestli máme velikost XS, L nebo 3XL, jestli máme všechny končetiny, jsme holohlavé, pihaté, ohnuté, s krátkými nehtovými lůžky nebo odstávajícími ušními lalůčky. Stále jsme to my – dárkyně života, víly i šamanky, panny i babičky, krásné Božím stvořením.  

Přeji nám všem jiskřivou záři zevnitř nás samých, třpytící se skrze naši kůži, oči, vlasy, nehty, chloupky, řasy a všechny záhyby těla směrem ven, do ostatních lidí, zvířat, stromů, trávy, bylin, květin, větru, vody, slunce, hvězd a nebe.

Oslavuji krásu všech nás – žen a tím se stáváme všechny přítelkyněmi – bohyněmi, namísto sokyň – čarodějnic. 

 

Autor: Mia Weissová

Originál textu a další informace naleznete na http://slunecnyzivot.cz/2013/06/oslava-zenskeho-tela/

nahoru

 

 

TOPlist